BUTIK "SDÍLÍME S VÁMI LUXUS"
icoicoicoicoico
 
 
CS / EN
 
 
 

SKUTEČNÁ SOLINE

 
 

Terezie Sverdlinová

ŘEDITELKA NADACE TEREZY MAXOVÉ

Původně o práci v nadaci neuvažovala. Byla dvacetiletá studentka politologie, která toužila po tom, stát se diplomatkou. Z počátku příležitost pomoci rozjet Nadaci Terezy Maxové brala jako skvělou dobrovolnickou aktivitu. Ale velmi záhy se z toho stala práce snů, která trvá dodnes. V Nadaci je devatenáct let.

Proč jste se rozhodla pro práci v nadaci?

"Popravdě, původně jsem o práci v nadaci neuvažovala. Bral jsem to opravdu jen jako začátek, ale záhy se z toho stala práce snů."

Když je tzv. vše špatně, co Vám pomůže zpět na nohy?

"Podpora nejbližších...a také jejich nakažlivý smysl pro humor. To ze mě zaručeně sejme stres i splín a pomůže získat od problematické situace patřičný odstup."

Co Vás na Vaší práci uspokojuje nejvíce?

"Pocit být u toho, když někomu v bezvýchodné situaci pomůžete a změníte mu tím život. Velice špatně se to popisuje. To se musí zažít. Je to neuvěřitelný hnací motor a motivace se dál snažit, i když někdy máte pocit, že už nemůžete. Vždy můžete. A pak ten výsledek na konci, je nádherný."

Jak získáváte lidi pro práci ve Vašem týmu?

"Dlouhodobě jsme stabilní tým tří lidí, kterým pomáhají dobrovolníci či externisté. Jsme parta lidí, kterým dělá práce radost, i když jí je nad hlavu, vidíme v ní smysl a jsme ochotni jí obětovat kus volkného času i pohodlí. Pomáhají nám naši blízcí - rodiny, kamarádi... Je někdy těžké valstně rozlišit, zda jsou přesčasy více práce nebo přátelská setkání."

Kudy vedla Vaše cesta na pozici ředitelka Nadace?

"To je na tom nejvtipnější. Do nadace jsem nastoupila hned jako ředitelka. Nevím, kde se ve mně vzala ta drzost. Mé tehdejší zkušenosti této pozici rozhodně neodpovídaly. Na druhou stranu, co jsem neuměla, to jsem se s nadšením postupně učila. Ale dnes, s odstupem, velmi ráda vzpomínám na naše začátky plné čisté radostim naivity a nadšení. Chci věřit, že dnes naivitu nahradila profesionalita - ale stále je co se učit a kde se inspirovat." 

 

 


LISTOPAD 2015

FOTO: Petra Ficová

Nadace Terezy Maxové

Nahoru