BUTIK "SDÍLÍME S VÁMI LUXUS"
icoicoicoicoico
 
 
CS / EN
 
 
 

Dress Code

 
 
 
 
Máte před sebou důležitou událost a nevíte si rady s výběrem těch správných šatů a doplňků ? V rubrice Tipy módního poradce můžete najít inspiraci. Své dotazy pište emailem na modniporadce@soline.cz.
 
Čas od času každá z nás dostane pozvánku na zajímavou spoločenskou akci. Taky se vám ale stává, že přesně nevíte, jaké šaty pro tuto nadcházející příležitost zvolit? Záchranou je zpravidla samotná pozvánka, na které bývá jedním nebo dvěma slovy uvedeno, jaký dresscode vám pořadatel doporučuje.
Víte ale, co znamenají tyto výrazy jako "black tie" nebo "semi-formal"? Nevíte? Skutečně není moc příjemné, když vsoupíte do místnosti a zjistíte, že jste svůj outfit podcenila nebo naopak, že jste to s dlouhou večerní róbou přehnala. Takže čtěte dál, ať víte, co je vhodné si od nás půjčit právě pro tu Vaši příležitost!
  
WHITE TIE (ULTRA FORMAL)

Pokud je na pozvánce uvedený jeden z těchto výrazů, zaručeně se jedná o velmi formální událost na vysoké společenské úrovni (významný ples nebo návštěva státní opery). V tomto případě je vaše volba jasná a bez kompromisů – dlouhá večerní róba. Tu můžete doplnit rukavicemi překrývajícími lokty a elegantní malou kabelkou.
 
Pro tak významnou společenskou akci Soline doporučuje:

 plesové šaty, krajka Badgley Mischka plesové šaty Halston Heritageplesové šaty Badgley Mischkakabelka Diane von Furstenberg

 

 

BLACK TIE (FORMAL)

Výraz Black tie v doslovném překladu znamená „černá kravata“ – což samozřejmě platí pro pány. Dámy volí zpravidla dlouhé večerní šaty. S tímto dress codem se můžete setkat při návštěvě významné společenské akce nebo divadla. Pokud je ale událost komornější, v menší společnosti, můžete si obléct i koktejlové šaty nebo elegantní večerní kostýmek. Pozor dejte ale na délku. U koktejlek volte raději střízlivější střih a délku maximálně kousek nad kolena. Nezapomeňte na stylové psaníčko!
 
Pro formální příležitost Soline doporučuje:

dlouhé šaty Badgley Mischka     Večerní šaty Badgley MischkaBadgley Mischka korzetové šatyNáhredelník Oscar de la Renta

 

 

CREATIVE BLACK TIE

Creative black tie zjednodušeně řečeno patří mezi striktní dress cody, ale dává prostor kreativitě. Od dam se očekává, že si obléknou dlouhou večerní róbu nebo koktejlky. Mohou však sáhnout i po výraznějších šatech, které odpovídají jejich stylu nebo posledním módním trendům. Je třeba dát si však pozor na ultra mini nebo divoké modely a zachovat dekórum.


Pro příležitost Creative Black Tie Soline doporučuje:
  Večerní šaty Badgley Mischka    společenské šaty Halston Heritagespolečenské šaty Roksanda Ilincic  Kotur kabelka             
 
 
 

INFORMAL/SEMI FORMAL
Při pozvání na příležitost s dress codem Informal/Semi-Formal rozhodně zapomeňte na dlouhou večerní róbu. Z hlediska oblékání je však tento styl nejošemetnější, protože záleží na hodině, kdy se událost bude konat.
Tento dress code tedy můžeme rozdělit ještě na 2 kategorie:

1. BUSINESS FORMAL
Jedná se o  akci pořádanou přes den. Pro takovou příležitost zvolte pouzdrové šaty, elegantní bussiness styl.

 Max Mara šaty celokrajkové šaty Lover   stříbrná kabelka kotur

 

2. AFTER FIVE
Je-li začátek po 17. hodině, sáhněte do šatníku pro koktejlky nebo malé černé.


        Self Portrait bile šaty bandážové šaty Hervé Léger, černé Červené šaty asymetrické  náramek s krystaly Kenneth Jay Lane

KOKTEJL
Koktejl zpravidla znamená večírek pro větší počet lidí trvající od pěti do osmi hodin, často jen s jednoduchým občerstvením. Typicky se koktejly pořádají při vernisážích, nebo různých příležitostech na ambasádách jednotlivých zemí.
Již název nám jasně napovídá, jaký outfit by jsme měly volit. Koktejlky jsou elegantní šaty v délce nad kolena z kvalitního materiálu.  Rozhodně nemusí být jenom černé, jak jsme u nás zvyklé – barevnosti se meze nekladou. Pokud se nejlépe cítíte v klasické černé, můžete ji oživit nápadným doplňkem. Podle klasického protokolu koktejlové šaty doplňte lodičkami na vysokém podpatku a malou kabelkou.
Inspiraci určitě najdete na našich webových stránkách.
 
Černé koktejlky:
koktejlové šaty DGŠaty s odhalenými zády Camilla and Marcčerné koktejlky Versace       Lanvin
Barevné koktejlky:

                    Zelené šaty Issa koktejlové šaty Hervé LégerHalston Heritage fialové na jedno rameno Anya Hindmarch metalická kabelka
 
 

FESTIVE
Tento termín se obvykle váže se svátky. Měly by jste zvolit oblečení v souladu s duchem dané slavnostní příležitosti. Většinou se akce odehrává v semi-formálním stylu, nebojte se však přidat třeba trochu lesku nebo barvy. Vánoce například nabízí sáhnout po červených šatech v kombinaci se zlatou.

Pro příležitost Festive Soline doporučuje:

           Zlaté, flitrované šaty Badgley Mischkašaty s volánem přes rameno By Malene Birger retro kabelka s peřím
 

 

CASUAL
S tímto stylem se setkáváme nejčastěji. Do této kategorie patří společenské oblečení, které se převážně dá nosit i do práce, školy, na každodenní pochůzky po městě, běžné obědy a večeře atd…. Není tedy na škodu si tyto věci pořídit i v případě, že se na žádnou akci nechystáte. Casual šaty můžeme tedy zjednodušeně označit jako šaty pro každou příležitost. Označují se také jako tzv. "Nedbalá elegance". Je dovoleno použít i bavlněné a barevné provedení či více odvážné střihy. Za nevhodné se však považují džíny nebo trička s potiskem. Podle tipu události si lze pak pohrávat s doplňky.  Na běžné pochůzky po městě můžete vyrazit v plochých balerínkách, bez šperků a s maxi kabelou. Na večeři obujte podpatky, nasaďte alespoň náušnice nebo náhrdelník a osobní věci schovejte do elegantního psaníčka.

Soline doporučuje:

                                                           šaty carrie film sex ve městě 2   šaty carrie sex ve městě      Bílo-černé šaty ISSA       kabelka

 

DRESSY CASUAL
Měly by jste vypadat elegantně, ale s formálností to rozhodně nemusíte přehánět. Zvolte například zajímavé šaty s rafinovanými detaily. Můžete sáhnout také třeba po saténu nebo sametu.

Z kolekce Soline doporučujeme:

           zlaté, bandážové šaty Hervé Leger       Hedvábná maxi sukně RoxandaVrstvené šaty Halston Heritage, petrolejové      Rosantica prsten

 

Nahoru