BUTIK "SDÍLÍME S VÁMI LUXUS"
icoicoicoicoico
 
 
CS / EN
 
 
 

SKUTEČNÁ SOLINE

 
 

Janina Šlemínová

MAJITELKA KOMUNIKAČNÍ A EVENTOVÉ AGENTURY

Klid, vyrovnanost, bezedný optimismus a nadhled charakterizuje Janinu Šlemínovou napovrch. Uvnitř je to živelnost, neutuchající roj myšlenek a nápadů, které ženou její životní dráhu tím správným směrem kupředu.

Vnímáš nějaké výhody v tom, být ŽENOU podnikatelkou?

"Žádná zvláštní výhoda mne nenapadá. Obecné ženské vlastnosti, které ale nesouvisí s tím, zda žena je nebo není podnikatelka …. tedy používání intuice, smysl pro detail, umění naslouchat.Vlastně máme jednu velkou výhodu oproti mužům, můžeme být daleko kreativnější a hravější v oblékání."

Jaké byly tvé podnikatelské začátky?

"Nic jsem neplánovala. Vždycky jsem hodně pracovala a přijímala výzvy tak jak přicházely. Učila jsem se cestou.

Už při škole jsem měla několik brigád současně a agenturu jsem založila vlastně ještě před promocí. Klasickým zaměstnancem jsem byla pouhé 3 měsíce, také v souběhu se studiem. Poměrně brzy jsem si uvědomila, že to nebude moje cesta."

Máš nějaký tip na vytrvání, když věci přituhují?

"Nádech, výdech. Odstup. Otevřená komunikace. Nebát se problém otevřít a přiznat, že si nevím rady, když to tak je. Je skvělé mít kolem sebe pár lidí, kterým věříte a se kterými se můžete poradit, když je to potřeba."

Jaká byla nejdůležitější věc, kterou ses musela při budování STARS EVENTS naučit?

"Učím se každý den a učím se čím dál víc. Těžko říct co je nejdůležitější. Najít správné lidi, sdílet s nimi svoji vizi, být otevřená změnám, nesnažit se všechno a všechny zachránit. Naučit se říkat ne. Důvěřovat své intuici … to by byl dlouhý seznam!"

 

Častým problémem pro podnikatele je, že slyší slovo "NE". Jak na to reaguejš?

"Ani si neuvědomuji že bych často slyšela “ne”. Každý problém má své řešení, když se komunikuje otevřeně a včas. Když slyším NE a není to opověď, která mne uspokojí, ptám se PROČ a JAK a hledám řešení."

Když máš špatný den, co  tě zachrání?

"Jsem životní optimista a šťastná povaha. Nevnímám dny jako dobré a špatné. Když se mi něco nepovede, snažím se to prostě napravit a posunout se dál. Jinak na energii spolehlivě funguje muzika v autě, čokoláda nebo rozhovor s přáteli."

Jaká je tvá rada pro začínající ženy-podnikatelky?

"Nepodceňujte se. Zvládnete toho daleho víc, než si umíte představit. Investujte do sebe. Nezanedbávejte vztahy."

 

 


ÚNOR 2016

FOTO: Petra Ficová

STARS EVENTS

 

Nahoru