BUTIK "SDÍLÍME S VÁMI LUXUS"
icoicoicoicoico
 
 
CS / EN
 
 
 

SKUTEČNÁ SOLINE

 
 

 

Katarína Zemanová

MAJITELKA GALERIE GLASSIMO

Před odchodem na mateřskou dovolenou pracovala jako hlavní účetní ve společnosti NIKE. po osmi letech na mateřské dovolené před ní stála otázka, jak dál...

Jaký byl první impulz pro otevření Vašeho obchodu?

"S manželem milujeme umění a především sklo. Důležitým impulzem por mě bylo získání prostor, kde se galerie nachází, inspirovaly mě. Jinak se vlastně pohybuji mimo svůj obor, dříve jsem pracovala jako účetní."

Co Vás v životě motivuje?

"Můj partner a také moje geny po babičce, která je ještě dnes, v požehnaném věku velmi aktivní. Mám po ní spoustu elánu a prakticky neumím odpočívat. S manželem pak v sobě nosíme touhu, zlepšovat věci. Tzv. "neusnout na vavřínech."

Vždy bylo Vaším snem být tzv. "vlastním pánem"?

"Popravdě, vůbec ne. Jsem konzervatyvní typ, mám ráda své jisté. Ale po narození mých dětí jsem hledala jak zkombinovat pracovní a soukromý život."

Je podle Vás podnikání jednodušší?

"Oba způsoby považuji za komplikované. Má současná práce mi umožňuje rozvrhnout si čas dle svého. Když jsem s dětmi, chci se jim plně věnovat, resty dodělávám třeba pozdě večer, když už tvrdě spí. To bych si s pevnou pracovní dobou nemohla dovolit."

 

Kdybyste někomu chtěla dát radu do života, co byste mu řekla?

"Nebojte se jít za tím, co chcete, nebudete si později vyčítat, že jste to nezkusili. Únosnější je žít s tím, že jsem něco zkusil a nepovedlo se to, než s tím, že jsem měl strach a nikdy do toho nešel."

A jakou nejdůležitější radu jste naopak dostala Vy?

"Dělat věci poctivě. Vyrůstala jsem na vesnici, byla jsem vždy vedena k tomu, a bych pomáhala.Na vesnici je spousta práce, člověk se nezastaví a je nutné dělat tu práci precizně.Díky tomu jsem se naučila, že člověk musí odvádět vždy 100% výkon, aby dosáhl vytouženého výsledku."

 

 


ŘÍJEN 2015

FOTO: Helena Theunissen

Galerie Glassimo


 

 

Nahoru